Merhaba Ziyaretçi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 5565 film bulunmaktadır.

Çevrimdışı Ortegalex

*
  • Tüm linksiz film kategorisindeki sunumlar bilgi amaçlıdır. Filmler ile ilgili talepler için benimle iletişime geçebilirsiniz.
  •  6808 6808
  • 65523 65523
  • Tüm Yeşilçam filmleri için mesaj atabilirsiniz..

Yetim Yavrular (1955) Eşref Kolçak, Muhterem Nur

Yetim Yavrular (1955) Eşref Kolçak, Muhterem Nur
« : 30 Ocak 2017, 22:55:19 »

Ülke: Türkiye
Tür: Melodram
Süre: 86 dk.
Yönetmen: Memduh Ün
Senaryo: Memduh Ün
Yapımcı: Reha Yurdakul
Görüntü Yönetmeni: Turgut Ören
Oynayanlar: Muhterem Nur, Eşref Kolçak, Memduh Ün, Nimet Alp, Belkıs Dilligil, Reha Yurdakul, Avni Dilligil, Öztürk Serengil, Atacan Boran, Uğur Kıvılcım, Muzaffer Nebioğlu, Muazzez Arçay, Mehmet Özekit, İhsan Aşkın, Salih Tozan, Danyal Topatan, Nazmi Ülgen, Hasan Ceylan, Halit Akçatepe

Konu: Filmde, evden kaçan iki yetim kardeşin başına gelen olaylar anlatılır. Annelerinin ölümüyle zalim bir üvey annenin eline düşen Fikret ve Sevim, bu zulme daha fazla dayanamayıp evden kaçar. Bir süre sokak çocuklarıyla beraber yaşarlar. Acıktıkları bir gün bir çiftliğe sığınırlar. Çiftlik sahibi Hasan Bey, iki kardeşi evlat edinir. Yıllar sonra Hasan Bey, Nesrin adında bir kadınla evlenir. Nesrin, Fikret'ten hoşlanır fakat Fikret karşılık vermez. Bunun üzerine Nesrin, Fikret’i hırsızlıkla suçlar. Bu iftira iki kardeşi birbirinden ayırır. Fakat Fikret ve Sevim yıllar sonra ummadıkları bir anda yeniden karşılaşacaktır..
Fenerbahçe Türkiye'dir, Türkiye Fenerbahçe..                                 

Linksiz Sunumlar kategorisindeki tüm filmler görsel sunumlardır, bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.