Merhaba Ziyaretçi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 5566 film bulunmaktadır.

Çevrimdışı Volkan Doğan

*
  • *
  •  39 39
  • -11 -11
  • Yeşilçam Sever

Ynt: kayıp filmlerin akıbeti

« Yanıtla #20 : 21 Mart 2015, 14:28:26 »
Kayıp Film Yoktur Ortaya Çıkarılmamış VarDır Misal A1 Diye Bir Film Var Zamanında Yapımcısı Bu Filmi Avrupaya Götürür Ve Orada Unutur Orjinal Kopya Kaç Tane Film'leride Avrupaya Yollar Ama Filmler Geri Gelmez Bizim Bazı Sazanlar'da hiç bir araştırma yapmadan o bu kayıp der daha 1 hafta önceye kadar kayıp dedne bir film buldum  ki ben amatör arşivci olmama rağmen.
Sevdamızın Adı Altay Sonu Toprak Dönen Alçak Olsun.

Çevrimdışı bey.saç

*
  • *
  •  82 82
  • 0 0
  • Yeşilçam Sever
« Yanıtla #21 : 12 Nisan 2015, 23:35:57 »
volkan doğan adlı üyeye mesaj göndermek istiyorum kayıtlı üye değildir diye mesajım gonderilmiyor

Çevrimdışı Volkan Doğan

*
  • *
  •  39 39
  • -11 -11
  • Yeşilçam Sever
« Yanıtla #22 : 16 Nisan 2015, 16:08:04 »
 ;D
volkan doğan adlı üyeye mesaj göndermek istiyorum kayıtlı üye değildir diye mesajım gonderilmiyor

Çevrimdışı bey.saç

*
  • *
  •  82 82
  • 0 0
  • Yeşilçam Sever
« Yanıtla #23 : 22 Nisan 2015, 12:56:43 »
Trt  .mimar sinan üniversitesi ve başka kurumlardan bahsederiz benim aklım almıyor bir filmi yapan ona emek veren her kimse nasilki bir müzisyen kendi bestelerine benim çocuğum gibi bunlar der bir filmin yapımcilarida bunları çocukları gibi koruyup kollaması gerek arşivciler işin ikinci planında olması gerekir diye düşünüyorum

Çevrimdışı Volkan Doğan

*
  • *
  •  39 39
  • -11 -11
  • Yeşilçam Sever
« Yanıtla #24 : 23 Nisan 2015, 11:19:59 »
Trt  .mimar sinan üniversitesi ve başka kurumlardan bahsederiz benim aklım almıyor bir filmi yapan ona emek veren her kimse nasilki bir müzisyen kendi bestelerine benim çocuğum gibi bunlar der bir filmin yapımcilarida bunları çocukları gibi koruyup kollaması gerek arşivciler işin ikinci planında olması gerekir diye düşünüyorum

gereken cevap şu :

Kayıp Film Yoktur Ortaya Çıkarılmamış VarDır Misal A1 Diye Bir Film Var Zamanında Yapımcısı Bu Filmi Avrupaya Götürür Ve Orada Unutur Orjinal Kopya Kaç Tane Film'leride Avrupaya Yollar Ama Filmler Geri Gelmez Bizim Bazı Sazanlar'da hiç bir araştırma yapmadan o bu kayıp der daha 1 hafta önceye kadar kayıp dedne bir film buldum  ki ben amatör arşivci olmama rağmen.

Çevrimdışı gozdis

*
  • *
  •  7 7
  • 0 0
  • Yeşilçam Sever
« Yanıtla #25 : 09 Temmuz 2015, 14:18:44 »
Merhaba, ben Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-TV mezunuyum. Biz Türk sinema tarihi derslerinde ilk yıllardan başlayarak pek çok film seyrettik. Ancak ders dışında bile birçok filmi seyretmek mümkün olmazdı. Çünkü arşivde negatif halinde olan filmlerin önemlileri ve ufak bir bölümü vhs formatına aktarılmıştı sadece. 2002 girişliyim, bahsettiğim o yıllar ama şimdilerde de çok fazla değişiklik olduğunu sanmıyorum. Sanırım arşivde bulunan filmleri gün ışığa çıkartmak için ciddi bütçeler gerekiyor ve bir devlet okulunda bunun maalesef az olduğu bir gerçek...

Çevrimdışı sedat

*
  • *
  •  51 51
  • 0 0
  • Yeşilçam Sever
« Yanıtla #26 : 09 Temmuz 2015, 15:37:48 »
 fatma girik  ile ilgili büyük bir koleksiyonum var.fatma girikin bende olmayan liste bile verebilirim elinde olan arkadaşlardan rica ediyorum ücreti mukabilinde alırım.
bu filimler kayıp filimler değil

HIRSIZ PRENSES FATMA GİRİK-KARTAL TİBET ÖMERCİK-YILDIRIM GENCER
YİĞİTLER ÖLMEZMİŞ FATMA GİRİK-TAMER YİĞİT-SALİH GÜNEY
ŞENOL BİROL GOL
TELLİ KURSUN OKTAR DURUKAN- FATMA GİRİK - K. SAVUN bunlar bazıları

Çevrimdışı yeşilçamhayranı

*
  • *
  •  1 1
  • 5 5
  • Yeşilçam Sever
« Yanıtla #27 : 07 Temmuz 2016, 08:44:30 »
benim de çok izlemek istediğim filmler var malesef o filmler bulunamıyor elbet o filmler birilerinde vardır mutlaka birgün çıkacaktır ortaya

Çevrimdışı iskiliptv

*
  • *
  •  1 1
  • 0 0
  • Yeşilçam Sever
« Yanıtla #28 : 07 Ekim 2016, 12:01:02 »
Mimar Sinan Ü'nv devlet kurumu arşiv saklamak içindir ama devlet kurumu bu arşivi halk ilede paylaşmak zorundadır. O kadar araştırmama rağmen Ünv nin elinde olan filmerin isim listesini dahi ulaşamadım. Ünv en azından elindeki arşivde bulunan filmlerin isim listelerini paylaşmalıdır. Kayıp film olduğunan inanmıyorum. Birilerinin arşivinde mutlaka bu filmler vardır. Zaman içerisinde iyi para edeceğini düşünüyorlar sanırım. Tarihi Siyah Beyaz Türk filmlerinin hiç bir dönemde yüksek paralara satılabileceğini düşünmüyorum. Herkez arşivci olmuş. 2 kuşak sonra kimse eski filmler peşine düşmez. Günümüz teknoloji çağı. Sadece bende var deyip yüksek meblalara satılmak istenen filmler bakmışsınız nete düşmüş. Tabiki sizdeki de çöpe gider bence.

Çevrimdışı shambaba

*
  • *
  •  174 174
  • 1 1
« Yanıtla #29 : 11 Aralık 2016, 22:02:09 »
bi arkadaşla tanıştmı.piyasada olmayan biçok film varmış onda :)