Merhaba Ziyaretçi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 5565 film bulunmaktadır.

Çevrimdışı Ortegalex

*
 • Tüm linksiz film kategorisindeki sunumlar bilgi amaçlıdır. Filmler ile ilgili talepler için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • *****
 • 6808 6808
 • 65523 65523
 • Tüm Yeşilçam filmleri için mesaj atabilirsiniz..

Üye Tanıtım Alanı

Üye Tanıtım Alanı
« : 29 Kasım 2016, 18:33:43 »

          Arkadaşlar başlangıcı ben yapayım.. Hepinizin bildiği üzere sitenin yöneticisiyim.. İsmimi bilmeyenler için adım; Aykut Bal.. 35 yaşındayım.. İstanbul'da avukatlık yapmaktayım..
              Yeşilçam arşivine başlayışım, ilk TV kayıtlarını yaptığım 2002-2003 yıllarına kadar uzanır.. 2007 yılından sonra da yeşilçama maddi-manevi çaba harcamaya başladım.. 2010 yılında ise Yeşilçam Evi'nde moderatörlük görevine geldim, bu görevden ötürü Adminimiz Yeşilçam Kralı'na bir kere daha şükranlarımı sunarım.. O olmasaydı belki de biz olmayacaktık, bu sitede güzel zamanlar geçirip, filmler izleyemeyecektik.. 2010 yılından bu yana sitenin gelişmesi için, Yeşilçam'ı gençlere sevdirebilmek için paylaşımcı üyelerimizle birlikte canla başla mücadele verdik, vermeye de devam ediyoruz.. Bu noktalara gelmemizde herkesin önemli bir paya sahip olduğunu biliyor hepinize teşekkür ediyorum..
              Futbol da sinema da seyirciyle güzel. Siz seyretmezseniz hiçbir önemi yok burada film paylaşılmasının.. Binlerce filmi sizlere kazandıran Yeşilçam Evi sitesi olarak üyelerden istenen ise özenli bir teşekkür.. Sitede linksiz sunumda bulunan özel durumlu filmler için zaten isteyen herkes benimle irtibata geçebilir, kimsenin mesajını bugüne kadar boş çevirmedim.. Olumlu da olumsuz da olsa hepinize cevap vermeye çalıştım..
              Son olarak hepinize Yeşilçam'lı günler dilerim.. Başka sorularınız olursa da özel mesajla sorun, mutlaka cevap veririm..
Fenerbahçe Türkiye'dir, Türkiye Fenerbahçe..                                 

Linksiz Sunumlar kategorisindeki tüm filmler görsel sunumlardır, bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Çevrimdışı delioldum

*
 • *
 • 135 135
 • 1231 1231
 • Yeşilçam Sever
Ynt: Üye Tanıtım Alanı
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2016, 22:30:38 »
Görsel şart mı bilmiyorum ama kısadan kendindimden bahsedeyim.

Benim film geçmişim o kadar eski olmasa da genel itibariyle 2009-2010 civarında sinemaya ısınmaya başladım son birkaç yıldır yükselişe geçti tabii ki. Türk sinemasıyla tanışmam bazı filmlerin İngilizce altyazısını hazırlamakla oldu, yurt dışından Türk sinemasını merak eden sinefiller rica etti ve çevirdim. Daha sonra merak ettim Türk sinemasını ve genel itibariyle sosyal mesaj içeren, dram ağırlıklı, arthouse diyebileceğimiz filmler ilgilimi çekti. Tabii bunun yanında Türk filmlerini de yavaştan biriktirmeye başladım ve yurt dışında Türk sinemasını merak eden sinefillere ara film sunumları yapıp altyazı hazırladım. Burayla tanışmam Ayna (1984) filmi ile oldu. Benim için önemli bir filmdi ve sevdiğim filmlerden bir tanesidir. Sevgili Aykut'a çok teşekkür ederim, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Çünkü insanlarla uğraşmak hele böyle ciddi bir iş içinde, telif hakkı vs. çok zor. Her mesajıma istisnasız cevap verdi, taktir edilesi bir davranış. Bu arada öğrenciyim.

Çevrimdışı filmsever92

*
 • *
 • 509 509
 • 1 1
 • Yeşilçam Sever
Ynt: Üye Tanıtım Alanı
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2016, 23:12:34 »
Merhaba.. Öncelikle gerçekten çok güzel düşünülmüş bir uygulama... Yöneticimize teşekkür ediyorum bu bölüm için...
Ben aslen Gaziantepliyim ama çok uzun yıllardır Antalya'da yaşıyorum ve kamu görevlisiyim..
Benim, 1985 doğumlu bir kişi olarak yeşilçama ilgim çocukluk yıllarıma dayansa da arşiv oluşturma çabalarım henüz yeni sayılır.. Ancak kısa sürede bu çabama yeşilçamevi.com isimli forum sitemizin çok büyük katkısı oldu..
90'lı yıllarda ya da 2000'lerin başlarında Yeşilçam filmleri tv için önemli bir mecraydı... Ancak 2010'lu yıllarla birlikte ne yazık ki bu durum tamamen değişti... Artık çok popüler filmlerin dışındaki filmler maalesef ya gece yarıları yayınlanıyor ya da zaten hiç yayınlanmıyor.. Sinemayı internette değil de TV'de izlemekten hoşlanan benim gibiler için bu durum gerçekten üzücü.. Üzücü olmasının yanı sıra yeni nesil de maalesef bizim kültürümüz sayılan Yeşilçam adı verilen Türk sinemasından bihaberler... İşte forumumuz bu konuda gerçekten büyük bir hazine... İnternette çok zor bulunan ya da hiç bulunmayan ancak belleklerimizde yer etmiş belki yıllar yıllar önce izlediğimiz filmleri bize yeniden izleme, o günlere dönme şansı veriyor..
Kendime gelince, en büyük hobilerimden biri harici diskime yüklediğim Yeşilçam filmlerini TV'ye bağlayıp ordan izlemek.. Özellikle TV kaydı olan filmlerde sanki o filmin o tv kanalında yayınlandığı günlere dönüp geçmişi bir kez daha yaşıyorum... Bu nedenle kendimce oluşturduğum arşivime yöneticimiz Aykut Bal'ın çok büyük katkıları oldu... Kendisine ve diğer paylaşımda bulunan diğer bütün üyelere emekleri için minnettar olduğumu belirtmek isterim.. İnşallah güzel film paylaşımlarıyla sitemiz yıllarca faaliyetine devam eder de bizler de Yeşilçam filmlerini seyir zevkini yaşamaya devam ederiz...

Çevrimdışı lizard

*
 • *
 • 170 170
 • 1611 1611
 • Yeşilçam Sever
Ynt: Üye Tanıtım Alanı
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2016, 20:12:21 »
Merhaba Adım Doruk Ankara'da yaşıyorum
Film arşivine başlamam ayrı yeşilçam filmlerine arşivlerine başlamam ayrı bir hikaye. Film arşivine başlamam terminatör serisine olan ilgimle başladı. Yeşilçam arşivi ise babamın odasını abimle karıştırıp film kasetleri bulmamla başladı.Biriktirme işine ise 2004 den itibaren her türlü yerli yabancı filmi toplayarak başladım. 2009 dan itibaren ise sadece yeşilçam eros ve yabancı filmler toplamaya devam ettim. Bu yüzden bu sitede herkesçe Erosçu olarak bilinirim. Daha çok filmin full ünü bulmaktansa eksiğini bulup elimde olan o filme ait sahneleri ona eklemeyi severim. Bu site sayesinde (özelliklede Dadaruh01 ve Sayın site yöneticisi Ortegalex çok teşekkür ederim ;) ) aradığım pek çok yerli ve yabancı filme kavuştum. Böyle Devam etmesi dileğiyle...

Çevrimdışı dadaruh01

*
 • Kaybetmeden Kıymeti Bilinmez
 • *
 • 1924 1924
 • 45702 45702
 • Yeşilçam Sever
Ynt: Üye Tanıtım Alanı
« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2016, 02:33:10 »
Merhaba Arkadaşlar  :)
adım ibrahim,gurbetçi adanalıyım işallah 2017de temelli geleçeyim.
bu güzel siteye katılmam ve aranıza gelmem tesadüf oldu, bir filim ararken burda buldum kendimi filmin adını yazayımda merak etmeyin,

sayın aykut kardeşimizin sayesinde burdayım, iyi ve kötü zamanlarımda yardımlarını esirgemeyen gençdede ve lizard arkadaşların sayesinde filim eklemeye başladım, elimde tahmin edemiyeceginiz bir arşiv var çogunu siz
arkadaşlarla paylaşıyorum, paylaşmayada devam ediyorum, birlikten güç dogar umarım aradıgınızı bulursunuz ,
herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.. :)

Çevrimdışı osmani69

*
 • *
 • 2 2
 • 1000 1000
 • Yeşilçam Sever
Ynt: Üye Tanıtım Alanı
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2016, 12:14:19 »
Cümleten selamun aleyküm...
Bende 97 doğumlu genç bir kardeşinizim.
Bende de arşivcilik 2008 yıllarında başladı , ama yeşilçam değilde normal hollywood filmlerini arşivliyordum tabi o zamanların şartları ile şimdi ki şartlar arasında dünyalar kadar fark var :)
Çocukluğumda yeşilçam kanalı vardı ve sabahtan akşama kadar orayı izlerdim, tarkan serilerini kaç yüz kere izlediğimin haddi hesabı yoktur çocukken en sevdiğim film serisi oydu , gerçi hala çok seviyorum :D bunun yanında bir sürü film izlerdim ismini sayamayacağım kadar..
Tabi sonra yeşilçam kanalı yayından kalkıp dsmarta geçti galiba sanırsam ve izleyemedik :(
Gel zaman git zaman büyüdük internet alemini keşfettik bayağı derinlemesine öğrendik sonrasında baktık ki bu tarkan serileri hep makaslanmış... bende orijinal takıntılı biri olarak başladım aramaya.. ama ne arama.. internet aleminin en köklü ve en eski yerli yabancı torrent sitelerinde tek tek aradım ama maalesef orijinallerini bulamadım.. taaaa ki buraya bulana dek.. tarkan altın madalyon filminin sansürsüz ve kesilmemiş halini burada buldum ve o zamanlar ücretliydi, sonrasında 1yıl kadar zaman geçti ve aykut abimiz filmi izleyicilere hediye etti ve onun sayesinde bu film internette dağılmaya başladı.
Dünya üzerinde bu site kadar yeşilçam arşivi olan bir yer yoktur ki burada ki çoğu üye bunu bilir.
Aykut abi on numara insandır bu işe gönül vermiş birisidir kendisini gönülden kutluyorum...
Yeşilçamı hep beraber yaşamak ve yaşatmaya devam etmek ümidi ile hoşçakalın diyorum , yaşasın yeşilçam :)

Çevrimdışı exotic

*
 • *
 • 58 58
 • 9 9
 • Yeşilçam Sever
Ynt: Üye Tanıtım Alanı
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2017, 23:23:37 »
Herkese selam.
Ben Kerim 30 yasindayim ve yaklasik 8 senedir ben de sitede üyeyim. Sayenizde inanilmaz filmlere ulasip güzel bir arsiv edindim. Hakki gecen bütün arkadaslarima cok tesekkür ederim.
Bende kücüklügümden beri yesilcama hayraniyim. Tesadüf eseri bu siteyle karsilastim, tam benlik dedim. O gün bugündür burdayim.
Lojistik üzeri 10 sene calismisligim var. Bugün isimi birakip medya reklamcilik okuyorum.
Arsivi edinirken cevremden olumsuz sekilde laf geliyordu. Bense artik indirdigim bütün filmleri seyredip artik baska gözlemeye baslamistim. Mesela kamera ne yönden cekilmis vs. Kim bilir belki ilerde iyi bir filmde kameran ve ya yönetmen olmak bana da nasip olur.


Herkese tekrar tesekkürler
Bol paylasimlar iyi seyirler
Daha niye yesilcamli günler

Çevrimdışı bubahsikapat

*
 • *
 • 1 1
 • 0 0
 • Yeşilçam Sever
Ynt: Üye Tanıtım Alanı
« Yanıtla #7 : 29 Ocak 2017, 18:48:12 »
Adım Fatih 28 yaşındayım. Adanalıyım. Adana'da öğretmenim. yeşilçam hakkında her şeyi bilmek isterim. tutku derecesinde bağlıyım yeşilçama. Yeşilçam hakkında bir kitap yazmaktayım.

Çevrimdışı MORENTO

*
 • *
 • 177 177
 • 2 2
Ynt: Üye Tanıtım Alanı
« Yanıtla #8 : 01 Şubat 2017, 03:20:27 »
Herkeze Selamlar,
Ben Tuncay 38 yaşindayım.Doğma büyüme Almanyalıyım.Aslen Trabzonlu yum.a
Benim Film merakım 7 yaşından beri var.Burada neredeyse her bakkalda türk filmleri kiraya verilirdi.Ayriyetten tabi video kulüpleri vardı.Ta ozamandan beri Film hastaliğı var bende.Kaset toplamaya başladım. Tabi ilk başda sadece Cüneyt Arkın filmleri.ilk kasetim Kara Murat Kara şovalye ye karşı idi. Hala saklarım .Bu sayı zamanla 16 000 küsür olmuşdu. Yerim kısitlı olduğu için bu sayiyi 6 bin küsüre indirmişdim.2000 yıllarinda filmleri vcd  yapmaya başladım.Bunlardan ilki Soysuzlar, En büyük Yumruk ve Yıkılmayan Adam  filmleriydi.Hala net ortamında görüyorum.Lakin Vcd kalitesi beni  tatmin etmemişdi.Sonra DVD Rekorderler Çılkdı. Bende kasetleri 2002 YılIndan itibaren özel Video çalar ve procesörle digitaleştirmeye başladım.Kasetleri kurtarmaliydım.Zamanla kasetler in bozulma tehlikesi  vardı.Ve hala zaman buldukca kayıt yapıyorum. 5000 küsür kaseti Aktardım.Hepsi VOB Formatinda Harddisk lerde saklaniyor. Arşivi mi çok seviyorum.Bu siteye ilk açıldığı zaman üye oldum.Hala buradayım.Arkadaşlar Aykut büyük emek veriyor değerini bilin. Ayakta tek Kalan site burası. Ben Aykut Bal a ayriyeten teşekkür ediyorum.Emeği çok büyük.

Çevrimdışı clover2

*
 • *
 • 39 39
 • 10 10
 • Yeşilçam Sever
Ynt: Üye Tanıtım Alanı
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2017, 22:35:40 »
Adım Murat. 36 yaşındayım, İzmir'de yaşıyorum ve özel güvenlik işindeyim. Yeşilçam Evi'ni yaklaşık 2 yıldır izliyorum. Böyle eli yüzü düzgün bir yerli film sitesine kavuştuğumuz için çok mutluyum. Bu sitenin değerini bilmeliyiz arkadaşlar. Türk sinemasına önemli katkısından ötürü tüm yönetime teşekkür ediyor, başarı dolu bir gelecek diliyorum.