Genel > Üye Tanıtım Bölümü

Üye Tanıtım Alanı

(1/5) > >>

Ortegalex:

Arkadaşlar başlangıcı ben yapayım.. Hepinizin bildiği üzere sitenin yöneticisiyim.. İsmimi bilmeyenler için adım; Aykut Bal.. 35 yaşındayım.. İstanbul'da avukatlık yapmaktayım..
              Yeşilçam arşivine başlayışım, ilk TV kayıtlarını yaptığım 2002-2003 yıllarına kadar uzanır.. 2007 yılından sonra da yeşilçama maddi-manevi çaba harcamaya başladım.. 2010 yılında ise Yeşilçam Evi'nde moderatörlük görevine geldim, bu görevden ötürü Adminimiz Yeşilçam Kralı'na bir kere daha şükranlarımı sunarım.. O olmasaydı belki de biz olmayacaktık, bu sitede güzel zamanlar geçirip, filmler izleyemeyecektik.. 2010 yılından bu yana sitenin gelişmesi için, Yeşilçam'ı gençlere sevdirebilmek için paylaşımcı üyelerimizle birlikte canla başla mücadele verdik, vermeye de devam ediyoruz.. Bu noktalara gelmemizde herkesin önemli bir paya sahip olduğunu biliyor hepinize teşekkür ediyorum..
              Futbol da sinema da seyirciyle güzel. Siz seyretmezseniz hiçbir önemi yok burada film paylaşılmasının.. Binlerce filmi sizlere kazandıran Yeşilçam Evi sitesi olarak üyelerden istenen ise özenli bir teşekkür.. Sitede linksiz sunumda bulunan özel durumlu filmler için zaten isteyen herkes benimle irtibata geçebilir, kimsenin mesajını bugüne kadar boş çevirmedim.. Olumlu da olumsuz da olsa hepinize cevap vermeye çalıştım..
              Son olarak hepinize Yeşilçam'lı günler dilerim.. Başka sorularınız olursa da özel mesajla sorun, mutlaka cevap veririm..

delioldum:
Görsel şart mı bilmiyorum ama kısadan kendindimden bahsedeyim.

Benim film geçmişim o kadar eski olmasa da genel itibariyle 2009-2010 civarında sinemaya ısınmaya başladım son birkaç yıldır yükselişe geçti tabii ki. Türk sinemasıyla tanışmam bazı filmlerin İngilizce altyazısını hazırlamakla oldu, yurt dışından Türk sinemasını merak eden sinefiller rica etti ve çevirdim. Daha sonra merak ettim Türk sinemasını ve genel itibariyle sosyal mesaj içeren, dram ağırlıklı, arthouse diyebileceğimiz filmler ilgilimi çekti. Tabii bunun yanında Türk filmlerini de yavaştan biriktirmeye başladım ve yurt dışında Türk sinemasını merak eden sinefillere ara film sunumları yapıp altyazı hazırladım. Burayla tanışmam Ayna (1984) filmi ile oldu. Benim için önemli bir filmdi ve sevdiğim filmlerden bir tanesidir. Sevgili Aykut'a çok teşekkür ederim, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Çünkü insanlarla uğraşmak hele böyle ciddi bir iş içinde, telif hakkı vs. çok zor. Her mesajıma istisnasız cevap verdi, taktir edilesi bir davranış. Bu arada öğrenciyim.

filmsever92:
Merhaba.. Öncelikle gerçekten çok güzel düşünülmüş bir uygulama... Yöneticimize teşekkür ediyorum bu bölüm için...
Ben aslen Gaziantepliyim ama çok uzun yıllardır Antalya'da yaşıyorum ve kamu görevlisiyim..
Benim, 1985 doğumlu bir kişi olarak yeşilçama ilgim çocukluk yıllarıma dayansa da arşiv oluşturma çabalarım henüz yeni sayılır.. Ancak kısa sürede bu çabama yeşilçamevi.com isimli forum sitemizin çok büyük katkısı oldu..
90'lı yıllarda ya da 2000'lerin başlarında Yeşilçam filmleri tv için önemli bir mecraydı... Ancak 2010'lu yıllarla birlikte ne yazık ki bu durum tamamen değişti... Artık çok popüler filmlerin dışındaki filmler maalesef ya gece yarıları yayınlanıyor ya da zaten hiç yayınlanmıyor.. Sinemayı internette değil de TV'de izlemekten hoşlanan benim gibiler için bu durum gerçekten üzücü.. Üzücü olmasının yanı sıra yeni nesil de maalesef bizim kültürümüz sayılan Yeşilçam adı verilen Türk sinemasından bihaberler... İşte forumumuz bu konuda gerçekten büyük bir hazine... İnternette çok zor bulunan ya da hiç bulunmayan ancak belleklerimizde yer etmiş belki yıllar yıllar önce izlediğimiz filmleri bize yeniden izleme, o günlere dönme şansı veriyor..
Kendime gelince, en büyük hobilerimden biri harici diskime yüklediğim Yeşilçam filmlerini TV'ye bağlayıp ordan izlemek.. Özellikle TV kaydı olan filmlerde sanki o filmin o tv kanalında yayınlandığı günlere dönüp geçmişi bir kez daha yaşıyorum... Bu nedenle kendimce oluşturduğum arşivime yöneticimiz Aykut Bal'ın çok büyük katkıları oldu... Kendisine ve diğer paylaşımda bulunan diğer bütün üyelere emekleri için minnettar olduğumu belirtmek isterim.. İnşallah güzel film paylaşımlarıyla sitemiz yıllarca faaliyetine devam eder de bizler de Yeşilçam filmlerini seyir zevkini yaşamaya devam ederiz...

lizard:
Merhaba Adım Doruk Ankara'da yaşıyorum
Film arşivine başlamam ayrı yeşilçam filmlerine arşivlerine başlamam ayrı bir hikaye. Film arşivine başlamam terminatör serisine olan ilgimle başladı. Yeşilçam arşivi ise babamın odasını abimle karıştırıp film kasetleri bulmamla başladı.Biriktirme işine ise 2004 den itibaren her türlü yerli yabancı filmi toplayarak başladım. 2009 dan itibaren ise sadece yeşilçam eros ve yabancı filmler toplamaya devam ettim. Bu yüzden bu sitede herkesçe Erosçu olarak bilinirim. Daha çok filmin full ünü bulmaktansa eksiğini bulup elimde olan o filme ait sahneleri ona eklemeyi severim. Bu site sayesinde (özelliklede Dadaruh01 ve Sayın site yöneticisi Ortegalex çok teşekkür ederim ;) ) aradığım pek çok yerli ve yabancı filme kavuştum. Böyle Devam etmesi dileğiyle...

dadaruh01:
Merhaba Arkadaşlar  :)
adım ibrahim,gurbetçi adanalıyım işallah 2017de temelli geleçeyim.
bu güzel siteye katılmam ve aranıza gelmem tesadüf oldu, bir filim ararken burda buldum kendimi filmin adını yazayımda merak etmeyin,

sayın aykut kardeşimizin sayesinde burdayım, iyi ve kötü zamanlarımda yardımlarını esirgemeyen gençdede ve lizard arkadaşların sayesinde filim eklemeye başladım, elimde tahmin edemiyeceginiz bir arşiv var çogunu siz
arkadaşlarla paylaşıyorum, paylaşmayada devam ediyorum, birlikten güç dogar umarım aradıgınızı bulursunuz ,
herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.. :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git