Merhaba Ziyaretçi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 5444 film bulunmaktadır.

Çevrimdışı Ortegalex

*
  • Tüm linksiz film kategorisindeki sunumlar bilgi amaçlıdır. Filmler ile ilgili talepler için benimle iletişime geçebilirsiniz.
  • *****
  •  6691 6691
  • 65533 65533
  • Tüm Yeşilçam filmleri için mesaj atabilirsiniz..Yönetmen: Osman F. Seden
Senaryo: Osman F. Seden
Yapımcı: Osman F. Seden
Müzik: Metin Bükey, Nedim Otyam
Görüntü Yönetmeni: Kenan Kurt
Eser: Reşat Nuri Güntekin
Tür: Dram, Tarihi
Süre: 156 dk
Oyuncular: Türkan Şoray, Kartal Tibet, Kadir Savun, Muzaffer Tema, Yılmaz Köksal, Kerim Afşar, Serpil Gül, Nubar Terziyan, Zeynep Değirmencioğlu, Gürel Ünlüsoy, Parla Şenol, Cahide Sonku, Ayşegül Devrim, Aliye Rona, Cahit Irgat, Efgan Efekan, Vahi Öz, Nedret Güvenç, Günfer Feray

Konu: Filmde, öğretmenlik yapan Feride’nin yaşadıkları anlatılır. Küçük yaşta ailesini kaybeden Feride, teyzesinin yanında büyür. Bir süre sonra da yatılı okula başlar. Neşesi dolayısıyla çevresindekiler ona Çalıkuşu adını takar. Lise yıllarında, önceleri alay ettiği kuzeni Kamuran ile yakınlaşır. Kamuran yıllar boyunca Feride’nin peşinde koştuktan sonra ikili nişanlanır. Evlilik hazırlıkları yapan Feride, Kamuran’ın başka bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrenir. Bunun üzerine, evden ayrılarak Anadolu’nun çeşitli kentlerinde öğretmenlik yapmaya başlar. Ancak yıllar sonra Kamuran ile tekrar yolları kesişecektir..

Not: 2 bölümden oluşmaktadır..
Fenerbahçe Türkiye'dir, Türkiye Fenerbahçe..                                 

Linksiz Sunumlar kategorisindeki tüm filmler görsel sunumlardır, bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.