Merhaba Ziyaretçi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 5559 film bulunmaktadır.

Çevrimiçi Ortegalex

*
  • Tüm linksiz film kategorisindeki sunumlar bilgi amaçlıdır. Filmler ile ilgili talepler için benimle iletişime geçebilirsiniz.
  • ***
  •  6806 6806
  • 65525 65525
  • Tüm Yeşilçam filmleri için mesaj atabilirsiniz..

Sezercik Küçük Mücahit (1974) Sezer İnanoğlu, Perihan Savaş

Sezercik Küçük Mücahit (1974) Sezer İnanoğlu, Perihan Savaş
« : 19 Ocak 2019, 18:26:04 »


Yönetmen: Ertem Göreç
Senaryo: Erdoğan Tünaş
Kamera: Orhan Kapkı
Yapım: Er Film / Berker İnanoğlu
Oyuncular: Perihan Savaş, Orçun Sonat, Turgut Özatay, Erol Taş, Nedret Güvenç, Şükriye Atav, İsmail Hakkı Şen, Atıf Kaptan, İhsan Baysal, Cemil Yağmur, Ekrem Dümer, Diler Saraç, Cevdet Arıkan, Nezihe Güler, Kudret Karadağ, Hasan Ceylan, Muzaffer Yenen, Ata Saka, Hakkı Kurt, Turgut Boralı, Serpil Gül, Çocuk Yıldız: Sezer İnanoğlu (d:1967)

Konu: Pilot Murat ile öğretmen Lale birbirlerini severek evlenirler. Başarılı hava teğmeni Murat bir uçuş sırasında uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeder. Lale karnındaki bebeğiyle acılar içinde kalır. Küçük Sezer dünyaya geldiğinde, yıllarca çocuk hasrete çeken teyzesi ve eniştesinin yanında kalır. Bu sırada EOKA militanları Kıbrıs Türklerine hayatı zindan etmektedir. Giderek tırmanan saldırı ve cinayetlerin birinde Doktor Fikret ve karısı da öldürülünce minik Sezer ortada kalır. Ona çocuğu olmayan bir çift sahip çıkar ve büyütür. Lâle kocasından sonra oğlunu da kaybetmenin acısıyla akıl hastanesine düşer. Yedi yıl sonra Rumların baskı ve terörü tekrar baş gösterir. Kıbrıs’taki kritik durum Türkiye’nin müdahalesine ortam hazırlarken Sezer asker babası gibi küçük yaşında büyük kahramanlıklar gösterecektir.
Fenerbahçe Türkiye'dir, Türkiye Fenerbahçe..                                 

Linksiz Sunumlar kategorisindeki tüm filmler görsel sunumlardır, bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.