Merhaba Ziyaretçi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 5533 film bulunmaktadır.

Çevrimdışı Ortegalex

*
  • Tüm linksiz film kategorisindeki sunumlar bilgi amaçlıdır. Filmler ile ilgili talepler için benimle iletişime geçebilirsiniz.
  • ***
  •  6795 6795
  • 65530 65530
  • Tüm Yeşilçam filmleri için mesaj atabilirsiniz..

Kalleş (1974) Tamer Yiğit, Fatma Girik, Eşref Kolçak

Kalleş (1974) Tamer Yiğit, Fatma Girik, Eşref Kolçak
« : 21 Ocak 2019, 12:40:10 »


Senaryo ve Yönetmen: Orhan Elmas
Foto Direktörü: Kaya Ererez
Yapım: Cem Film/ Yahya Kılıç, Deniz Kalkavan
Oyuncular: Fatma Girik, Tamer Yiğit, Eşref Kolçak, Atıf Kaptan, Altan Bozkurt, Hamit Yıldırım, Ali Şen, Turıcer Necmioğlu, Ekrem Gökkaya, Müşerref Çapın, Mahmure Handan, Renan Fosforoğlu, Hakkı Kıvanç, Mustafa Yavuz, Zeki Sezer, Kubilay Hakan, Nizam Ergüden, Mehmet Yağmur, Tevfik Şen

Konu: Cideoğlu ve Hanzade aileleri denizcilikle uğraşan çok tanınmış iki ailedir. Bu aileler arasında bir kan davası vardır. Bir anlaşmazlık sonucu Cideoğlu Hürrem beyin (A. Kaptan) oğlu Yaşar (E. GÖkkaya), Hanzade Ragıp beyin (A.Şen) kardeşini öldürmüş ve hapse girmiştir. Onun tahliye olacağı günlerde Ragıp beyin Amerika'da öğrenim gören oğlu Davut (T. Yiğit) İstanbul'a döner. Bir tesadüf sonucu da bilmeden Cideoğullarının kızı Gülistan (F.Girik) ile arkadaş olur. Bu arkadaşlık zamanla aşka dönüşünce her iki aile de buna engel olmaya çalışır. Fakat iki genç kaçarlar. Fakat bir süre sonra yakalanırlar. Çıkan çatışmada Gülistan başından yaralanır ve kör olur. Hürrem bey inadı yüzünden iki gencin evlenmesine izin vermez. Oğulları Yaşar ve Osman (T. Necmioğlu) tüm Hanzade ailesini ortadan kaldırmaya karar vermiştir. Amaçlarına ulaşmak içinde kurdukları planla hepsini öldürürler. Sadece Davut kurtulur. Artık intikam alma zamanı gelmiştir.
Fenerbahçe Türkiye'dir, Türkiye Fenerbahçe..                                 

Linksiz Sunumlar kategorisindeki tüm filmler görsel sunumlardır, bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.