Merhaba Ziyaretçi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 5444 film bulunmaktadır.

Çevrimdışı Ortegalex

*
  • Tüm linksiz film kategorisindeki sunumlar bilgi amaçlıdır. Filmler ile ilgili talepler için benimle iletişime geçebilirsiniz.
  • *****
  •  6691 6691
  • 65533 65533
  • Tüm Yeşilçam filmleri için mesaj atabilirsiniz..
Teyzem (1986) Müjde Ar, Yaşar Alptekin
« : 22 Ocak 2019, 20:18:08 »

Yönetmen: Halit Refiğ   
Senaryo: Ümit Ünal   
Yapımcı:  Fedai Öztürk 
Müzik: Attila Özdemiroğlu 
Görüntü Yönetmeni:  Ertunç Şenkay 
Vizyona Giriş Tarihi: 01 Ekim 1986
Süre: 101 dk
Tür: Dram, Psikolojik
Oyuncular: Müjde Ar, Yaşar Alptekin, Mehmet Akan, Tomris Oğuzalp, Necati Bilgiç, Ayşe Demirel, Serra Yılmaz, Haldun Ergüvenç

Konu: Umur, çocukluk yaşamından tanıdığı teyzesi Üftade'yi (Müjde Ar), onun öyküsünü belleğinde bölük pörçük canlandırmaya çalışarak anlatır. Üvey baba baskısıyla büyüyen Üftade, mutsuz bir evlilikten sonra evine dönüp tekrar baskılar içindeki yaşamını sürdürmeye başlar. İlk aşkını, gençlik heyecanlarını yaşayamayan Üftade, yalnızlığını küçük Umur'la paylaşır. Elinden tutup, birlikte sokağa çıkarlar. Sevdiği gençle buluşur, birlikte gezerler... Umur, teyzesini ve sevdiği adamı çocuk gözleriyle izler. Bir süre sonra Umur, aile içinde büyüyen çatışmalar, kavgalar nedeniyle evden ayrılmak zorunda kalır... Yedi yıl, çocuk yaşamında derin izler bırakan teyzesiyle görüşemez. Yıllar sonra eve dönen Umur, bir türlü bitmeyen bu aile kavgaları içinde teyzesinin aynı biçimde horlandığını görür... Gene çocukluk günlerinde olduğu gibi teyzesiyle dost olurlar. Ancak ondan ayrıldığı süre içinde birçok şeylerin de değişmesine tanık olur. Gençlik yıllarındaki sevgilisi Erhan'ı (Yaşar Alptekin) unutamayan Üftade, şizofrenik bir kadın olmuştur. Düşler kurar ve hep Erhan'ı bekler. Evdeki huzursuzluklar büyüyüp, saldırılar annesine kadar uzayınca Umur, teyzesinden nefret eder... Ancak, yalnız kalan teyzesi yitip gittikten sonra Umur, kendi kendiyle bir hesaplaşmasına girer. Teyzesi Üftade'nin tuttuğu günlükleri evin bir köşesinde bulunca, onu yeninden tanımaya başlar. Teyzesinin gizemli dünyasını çözmeye çalışır..
Fenerbahçe Türkiye'dir, Türkiye Fenerbahçe..                                 

Linksiz Sunumlar kategorisindeki tüm filmler görsel sunumlardır, bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.