Merhaba Ziyaretçi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 5569 film bulunmaktadır.

Çevrimdışı Ortegalex

*
  • Tüm linksiz film kategorisindeki sunumlar bilgi amaçlıdır. Filmler ile ilgili talepler için benimle iletişime geçebilirsiniz.
  • ***
  •  6810 6810
  • 65522 65522
  • Tüm Yeşilçam filmleri için mesaj atabilirsiniz..

İşportacı Kız (1970) Kartal Tibet, Filiz Akın, Cihangir Gaffari

İşportacı Kız (1970) Kartal Tibet, Filiz Akın, Cihangir Gaffari
« : 04 Mayıs 2019, 21:34:31 »


Yönetmen: Türker İnanoğlu   
Senaryo: Bülent Oran   
Yapımcı: Türker İnanoğlu ,  Esmail Kushan 
Görüntü Yönetmeni: Çetin Gürtop , Hassan Mahd Yadegar 
Süre: 95 dk
Tür: Komedi
Dil: Farsça
Oyuncular: Kartal Tibet, Filiz Akın, Cihangir Gaffari, Humayun Tebrizyan, Mürüvvet Sim, Hulusi Kentmen,  Sami Hazinses, Necdet Tosun, Gülgün Erdem, Zeki Alpan, Süha Doğan 

Konu: Gül (Filiz Akın), sevgilisi Kartal (Kartal Tibet), arkadaşları Necdet (Necdet Tosun) ve Hüseyin (Sami Hazinses) ile işportacılık yapmaktadır. Zengin Hulusi Bey (Hulusi Kentmen) için ise hayat, varsa yoksa, hiç tanımadığı Gül’e tıpatıp benzeyen kızı Jale’dir. Eğlence düşkünü Jale, arkadaş grubundan Cafer’e (Cihangir Gaffari) aşıktır. Aslında Cafer bir servet avcısı çapkındır. Jale evlenme planını babasına açar. Hulusi özel dedektif Çaktım Zeki’yi (Humayun Tebrizyan) tutar ve Cafer’i izletip onun bir yalancı olduğunu öğrenir. Gangster şef, Cafer’i kullanıp Jale’yi kaçırarak fidye almak ister. Bu arada belediyeden kaçan işportacılardan Gül, bir giysi dükkanına girip uyuyakalır. Ertesi gün dükkanı açıp Gül’ü gören dükkan sahibi, hırsız sandığı genç kızı karakola teslim eder. Cafer ise tüm çapkınlık hünerini kullanıp ikna ettiği Jale ile kaçar. Kartal, Necdet ve Hüseyin ise şikayetten vazgeçirerek Gül’ü hapisten kurtarırlar. Kartal artık işportacılık yerine arsa satma dolandırıcılığı yapmalarını önerir. Hulusi Bey, telefonla istenen fidyeyi polise anlatır. Jale bunu hala bir oyun sanır. Ama babasını arayıp onun para ile buluşma yerine gelmesini istediğinde Cafer’in gerçek yüzünü görür. Parayı Çaktım Zeki götürür, Hulusi Bey bahçede bekler. Tam o anda arkadaşları ile arsa satan Gül, kavga çıkınca polisle adeta kovalamaca oynarlar. Şef gelir parayı alır ama polisleri görünce bırakıp kaçar. Zeki Jale diye Gül’ü yakalar, arkadaşları da kamyonetine gizlice biner. Hulusi otele geri döner. Şef telefon edip fidyeyi iki katına çıkardığını söyler. Zeki ise Jale’nin adresini bulduğunu anlatır. Polise haber verip Zeki’nin Gül’den aldığı adrese giderler. Hulusi Gül’ü kızı sanır. Kartal, Hüseyin ve Necdet tutuklanır ama, Gül’ün Jale olmadığı anlaşılınca serbest kalırlar. Kartal ve arkadaşları Hulusi Bey’e yardıma karar verir ve haydutları türlü oyunlarla yakalatırlar. Hulusi fidye parasını bizim işportacılara vermek ister, onlar kabul etmez. Ama yine de İran’a dönerken içinde Gül’e gelinlik ve küçük hediyeler olduğunu söylediği bir paket bırakır. Eve döndüklerinde açtıkları paketten para ve Hulusi’nin yazdığı bir mektubu çıkar..
Fenerbahçe Türkiye'dir, Türkiye Fenerbahçe..                                 

Linksiz Sunumlar kategorisindeki tüm filmler görsel sunumlardır, bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.