Merhaba Ziyaretçi
Son Eklenen Filmler Göster/Gizle | Sitemizde yaklaşık 5444 film bulunmaktadır.

Çevrimiçi Ortegalex

*
  • Tüm linksiz film kategorisindeki sunumlar bilgi amaçlıdır. Filmler ile ilgili talepler için benimle iletişime geçebilirsiniz.
  • *****
  •  6669 6669
  • 65533 65533
  • Tüm Yeşilçam filmleri için mesaj atabilirsiniz..
Tahmina (1993) Meral Konrat, Fekhreddin Manafov
« : 28 Eylül 2013, 13:24:49 »Yönetmen Rasim Odzhagov 
Senaryo Anar Rızayev 
Müzik Emin Sabitoğlu
Süre 107 dk
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Azerbaycan,Türkiye

Konu: Aşkla çıkılan basamakların hep daha ötesi vardır. Bakü'de "Nesriyat" denilen Devlet Basimevi'nde çalısan, güzeller güzeli Tehmine ile yine ayni kurumun baska bir subesinde çalisan, yaklisikli, çapkin, ama henüz olgun bir erkek bile olmayan Zaur, bir hafta sonrasi yaptiklari plaj sefasindan sonra bu ask basamaklarini hizla çikmaya baslarlar.
Çevrenin dedikodusundan kurtulmak için gittikleri Moskova'da, yüreklerindeki sevgi ve coskunun doruguna varmislardir. Orada, kendilerine sanki gizli bir gücün dokunusuyla bir kat daha yükselirler: Gerçekte bes katli olan binanin altinci katina yani. Böyle bir sey nasil olabilmistir ki? Birbirlerini büyük bir tutkuyla seven bu iki asik neler yasamislardir?...
Tehmine, Zaur, çevirmen Nemet, düzeltmenler Dadas ve Mehmed Nesir... Her biri ayri romanlarin kahramani olabilecek bir dolu insan, çalisma ortamlari, aile iliskileri, baglilik, kirginlik ve yalnizliklariyla bireyin sancili konumunu ortaya koyuyorlar. Ve yazar, yürek yürege vermis bir yazar-okur yakinligi yaratmayi basarabiliyor.
1960'li yillarda Sovyetler Birligi döneminde Azeri toplumu nasil yasiyordu? Azerbaycan'in en güçlü yazari Anar, bu büyük ask hikayesinin arkasinda, farkli kesimlerin hayatlarindan kesitler sunarak, bize kendi toplumunun çözülme sürecini anlatiyor..
Fenerbahçe Türkiye'dir, Türkiye Fenerbahçe..                                 

Linksiz Sunumlar kategorisindeki tüm filmler görsel sunumlardır, bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.